SeMPowisko 2024

Jesteś studentem matematyki, fizyki, chemii, biologii, informatyki, geografii lub innego pokrewnego kierunku? A może nie jesteś jeszcze studentem, ale chętnie posłuchasz referatów naukowychpopularnonaukowych z tych dziedzin? A może jesteś absolwentem SMP i chcesz dowiedzieć, co zmieniło się od czasu ukończenia przez ciebie studiów? Jeśli na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, zapraszamy Cię na konferencję SeMPowisko 2024, która w tym roku połączona będzie z obchodami 30-lecia Studiów Matematyczno-Przyrodniczych.

Tegoroczna, XXII edycja naszej konferencji, odbędzie się w dniach 18–21 kwietnia 2024 roku w formie hybrydowej – stacjonarnie na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ i w Auditorium Maximum UJ oraz zdalnie na platformie Microsoft Teams.

REJESTRACJA

Aby wziąć udział w naszej konferencji wystarczy wypełnić krótki formularz.

LINK DO FORMULARZA

Zaproszenie do przesyłania abstraktów

Po wysłaniu formularza otrzymasz maila z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Prosimy o szczegółowe sprawdzenie danych, które zostały wprowadzone – dokładnie w takiej formie znajdą się one w książce abstraktów oraz na zaświadczeniach. W przypadku odnalezienia błędów prosimy o niezwłoczny kontakt.

Po zamknięciu rejestracji i sprawdzeniu wszystkich zgłoszeń pod względem merytorycznym skontaktujemy się z Uczestnikami w celu potwierdzenia przyjęcia referatu/plakatu na konferencję.

Około tygodnia przed konferencją otrzymasz maila, w którym poprosimy o potwierdzenie przybycia. Tylko osoby, które potwierdzą swoją obecność oraz uiszczą opłatę konferencyjną w wysokości do 30zł (szczegóły płatności zostaną podane niebawem) będą zarejestrowane (Osoby uczestniczące w formie zdalnej, uczestniczą za darmo).

 

REFERATY

Zapraszamy wszystkich studentów do wygłaszania referatów, zarówno stacjonarnie jak i w formie online. W tym roku przewidujemy trzy typy referatów – długie (25 minut), krótkie (15 minut) i ekspresowe (10 minut). Ilość długich referatów jest ograniczona, więc zastrzegamy sobie prawo do wybrania najciekawszych abstraktów, gdy zgłoszeń będzie więcej niż miejsc.

Referaty powinny spełniać kilka warunków:

  1. Referat powinien być w języku angielskim. Referaty w innych językach będą odrzucane.
  2. Referat powinien zająć maksymalnie 10 minut (ekspresowy)/ 15 minut (krótki)/ 25 minut (długi). Po nim będzie czas na krótką (4–7 minut) dyskusję.
  3. W formularzu rejestracyjnym należy umieścić informacje o tytule referatu i krótki abstrakt (300–1200 znaków). Dwie główne pozycje z bibliografii będą mile widziane w uwagach.
  4. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odrzucenia prezentacji, jeżeli zostanie ona uznana za nienaukową ani niepopularnonaukową, lub gdy liczba zgłoszeń będzie zbyt duża.

O przyjęciu referatu poinformujemy mailowo po zakończeniu rejestracji.

SESJA PLAKATOWA

Przed-ostatniego dnia konferencji odbędzie się sesja posterowa. Zachęcamy do przygotowania swoich plakatów, a zainteresowanych prosimy o wypełnienie stosownych pól w formularzu rejestracyjnym.

Sesja referatowa odbywać się będzie w korytarzu wydziału FAIS UJ. Organizatorzy zapewnią specjalne sztalugi na plakaty. W wyznaczonym przedziale czasu, osoby prezentujące będą mogły stać przy swoich plakatach i opowiadać o nich zainteresowanym uczestnikom. Uczestnicy nie prezentujący plakatów będą zaproszeni do oglądania plakatów i dyskutowania z ich autorami.

Wymogi formalne dla plakatów:

  1. Plakat powinien mieć format nie mniejszy niż A2 i nie większy niż A0.
  2. Prezentowane plakaty mogą mieć charakter przeglądowy lub oparty o własne wyniki badań.
  3. Czynny udział w sesji plakatowej jest możliwy tylko stacjonarnie. Jeżeli chcesz przedstawić plakat zdalnie, zachęcamy do zgłoszenia go jako referat (ekspresowy lub krótki).
  4. W formularzu rejestracyjnym należy umieścić informacje o tytule referatu i krótki abstrakt (300–1200 znaków). Dwie główne pozycje z bibliografii będą mile widziane w uwagach.

TERMINARZ

12.01.2024 – otwarcie rejestracji

15.03.2024 – zakończenie rejestracji

18.04.2024 – otwarcie konferencji, WFAIS

19.04.2024 – drugi dzień konferencji, WFAIS

20.04.2024 – obchody 30-lecia SMP, Auditorium Maximum

21.04.2024 – czwarty dzień konferencji, WFAIS

 


Masz pytanie?

Napisz na: sempowisko2024@gmail.com


Patroni i sponsorzy

SeMPowisko 2024 jest wspierane przez:

Jednostki Uniwersytetu Jagiellońskiego:
• Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego – prof. dr hab. Jacek Popiel
Rada Programowa SMP
Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
Wydział Chemii
Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
Wydział Biologii
Wydział Matematyki i Informatyki
Wydział Geografii i Geologii
Instytut Fizyki Teoretycznej

Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego

The Julia Programming Language

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

JuliaHub

Polska Akademia Nauk

Planetarium – Śląski Park Nauki

Koła Naukowe:
KN Studentów Biotechnologii ,,Mygen”
Koło Matematyków Studentów UJ
Naukowe Koło Studentów Astronomii UJ